Memoriál Zdeňka Poláka

Po roční pauze se uskutečnil na druhý svátek vánoční 26. prosince 2021 „Memoriál Zdeňka Poláka“, a to v Kulturním domě Úherce. Vzhledem ke koronavirovým opatřením se turnaje zúčastnilo jen 8 soutěžících, což je jistě nejméně v historii Vánočního turnaje v Úhercích. Doufejme, že situace se uklidní a do všech soutěžích, pořádaných v obci se v roce 2022 zapojí mnohem více lidí.
Vánoční memoriál Zdeňka Poláka vznikl k uctění památky jednomu z nejlepších organizátorů sportovních akcí v Úhercích, kterým byl bezesporu právě Zdeněk Polák. Proto i přípitky v průběhu akce jsou právě na jeho počest.
Vánoční turnaj byl opět pětiboj a soutěžilo se v disciplínách stolní tenis, šipky, zatloukání hřebíků, kroužky a chytání pivních plechovek. Atmosféra turnaje byla velmi příjemná a každý si ji náležitě užil a to i po vyhlášení vítězů při tzv. „obíhačce ve stolním tenisu“ a šipkách. V průběhu akce přišla i Dana Poláková, která soutěžící každoročně přijde pozdravit. Sponzorem turnaje byla Obec Úherce, Dana Poláková, Michal Mrázek, Tomáš Pitra, David Tvrdík, Vlasta Blažek a manželé Knopfovi. Organizátorem akce byl Klub stolního tenisu Úherce. Výborný gulášek připravil Petr Dušek. Všem patří poděkování.
Ještě uvádím počet bodů družstev, která vyhrála:

POŘADÍ …….. SESTAVA …. POČET BODŮ

1. Petr Dušek, Vlastimil Blažek …. 24
2. Michal Mrázek, Jiří Bedenk ….. 17
3. Jaroslav Zíma, Kamil Bacík ….. 12