Replika památného kříže před 4. p. 19 na Návsi

Obec Úherce se dlouhodobě snaží o záchranu historických a kulturních památek v obci pro generace současné a i ty budoucí. Jednou takovou památkou je památný kříž před č. p. 19 na Návsi. V sedmdesátých letech byl složen na místě bývalého kříže pomníček z několika náhrobků z místního hřbitova. 
V roce 2016 byly nalezeny v archivu obce dvě dobové fotografie, které zachycují průvod při slavnostním svěcení kostelních zvonů dne 9. 6. 1929. Původní kostelní zvony byly za I. světové války roztaveny pro válečné účely. Po konci I. světové války se uskutečnila sbírka na nové zvony do kostela sv. Josefa a při slavnostním svěcení těchto zvonů byl zachycen i původní kříž, který tam v té době ještě stál. Obec nechala podle fotografie udělat projekt na nový kříž a v roce 2017 se realizovala vlastní stavba repliky kříže. Letošního roku pak byla dokončena dlažba okolo křížku.
Celkové náklady na stavbu činily 221.515,- Kč. Obec Úherce získala dotaci z Krajského úřadu Plzeňského kraje z dotačního titulu PSOV PK 2017 – Projekty obcí ve výši 155.000,- Kč. Obec Úherce zaplatila za repliku památného kříže před č. p. 19, ke kterému i tento křížek patřil, celkem 66.515,- Kč.