Vánoční turnaj Memoriál Zdeňka Poláka 2015

Tradice jsou od toho, aby se dodržovaly. A jednou takovou tradicí, která se v obci Úherce dodržuje je „Memoriál Zdeňka Poláka“, který se každoročně hraje v Kulturním domě Úherce na druhý vánoční svátek.
Jak předloňského, loňského, tak i letošního ročníku se zúčastnilo sedm dvoučlenných družstev.
Hned na úvod turnaje proběhla krátká vzpomínka na Zdeňka Poláka, zakladatele tohoto turnaje a spoustu jiných sportovních aktivit v obci Úherce. První přípitek patřil právě Zdeňkovi.
Vánoční turnaj byl opět pětiboj a to v disciplínách stolní tenis, šipky, zatloukání hřebíků, kroužky a místo chytání pivních tácků se na udici chytaly pivní plechovky. Disciplína neobvyklá, ale zajímavá. Počáteční časy, za které soutěžící ulovily 5 ks. pivních plechovek, překračovaly i 5 min. Ke konci soutěže ti nejlepší atakovali hranici 40 sekund. Opakování není jen matkou moudrosti, ale i šikovnosti.
Atmosféra turnaje byla velmi příjemná a každý si ji náležitě užil. Na oběd nám manželé Knopfovi připravili polévku a guláš. 🙂 
Sponzorem turnaje byl Miroslav Sládek, Obec Úherce, Dana Poláková, Jarda Zíma, David Tvrdík a manželé Blažkovi. Všem patří poděkování. Pro úplnost a přehled ještě uvádím sestavy a celkový počet dosažených bodů. 

POŘADÍ….SESTAVA DRUŽSTVA…..POČET BODŮ 

1………………J. Zíma, V. Blažek………………45 
2………………V. Louda, A. Žák………………..39
3………………M. Kováč, T. Mach……………..34
4………………J. Bedenk, V. Matoušek……….34
5………………M. Fořt, M. Greif………………..28
6………………H. Louda, L. Louda……………..20
7………………K. Bosáková, S. Kmomová…….10