Vyhlášení Vesnice roku 2018

V sobotu 28. 7. 2018 proběhlo v Kamenném Újezdu u Rokycan vyhlášení výsledků 24. ročníku Vesnice Plzeňského kraje roku 2018.
Obec Kamenný Újezd u Rokycan s 818 ti obyvateli byla porotou vybrána jako nejlepší Vesnice Plzeňského kraje roku 2018 a postupuje se zlatou stuhou do celostátní soutěže. 
A nyní něco málo o soutěži. Vyhlašovatelem 24. ročníku soutěže Vesnice Plzeňského kraje roku 2018 je Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Záštitu nad krajským kolem soutěže přebral hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.
Do letošního ročníku 2018 se přihlásilo 23 obcí Plzeňského kraje a mezi nimi i Obec Úherce.
Vítěze jsem již představil a nyní k dalším oceněným. Modrou stuhu za společenský život získal Pačejov, bílou stuhu za činnost mládeže obdržel Újezd u Svatého Kříže, oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu dostala Raková a poslední, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí přijal náš východní soused obec Tlučná .
A jak dopadly Úherce? Mimo pamětní medaile za účast v krajském kole soutěže získala obec Diplom za péči o živou krajinu.