ARAB TOUR 2013

V sobotu 1. srpna se opět rozezněl na Návsi v Úhercích zvon, který odpočítával čas závodníků ARAB TOUR 2013, kdy opět usednou do sedel svých starých kol. Na startu se sešlo 14 soutěžních družstev, z toho čtyři družstva žen. Možná, že právě přítomnost tolika žen na závodu dělala závodníky ohleduplnější a závod se jel v tolerantním a přátelském duchu. Za celý závod došlo jen ke dvěma menším odřeninám, za což jsme velice rádi.
Letošní rok jsme při volbě termínu konání ARAB TOUR 2013 měli hodně šťastnou ruku. Na popud SDH Úherce jsme přeložili termín na 10. 8. 2013 a dobře jsme udělali. 3. 8., na kdy jsme původně závod plánovali, byly 35
stupňové teploty a to by bylo pro závodníky vražedné. Po pátečním dešti se příjemně ochladilo a bylo téměř ideální počasí. Jen v pátek se pořadatelům v dešti hůře připravoval závod. I letošní rok závodníci mimo jízdy na starých kolech soutěžili v takzvaném “ moderním Arab Boji“, což je pětiboj v různých disciplínách. Tuto soutěž si užili jak všichni soutěžící, tak i diváci. Na příští rok plánujeme opět menší změny disciplín, aby si závodníci rozšířili své dovednosti. Na závěr bych opět chtěl poděkovat všem pořadatelům a hlavně sponzorům. Bez jejich pomoci by se tato sportovní událost buď vůbec nekonala a nebo jen v omezené míře. Poděkování tak patří následujícím sponzorům: Obec Úherce, Jaroslav Zíma, David Tvrdík, Patrik Silovský, Naděžda Ladrová, Gustav a Alena Nezhybovi, Jana Hanusová, Radek Svoboda, Miroslav Sládek, Manželé Švamberkovi, Manželé Knopfovi, manželé Hoškovi a manželé Blažkovi. Díky!!!