ARAB TOUR 2015 ÚHERCE

Počasí bylo milosrdné. Tak nějak by se nechalo v kostce shrnout počasí při konání třináctého ročníku ARAB TOUR 2015 Úherce, který se konal 1. srpna na Návsi v Úhercích. Nebylo ani horko, ani zima, což závodníci na svých kolech, takzvaných Arabech, ocenili.
Dvanáctihodinový cyklistický závod na starých kolech je stále ještě vyhledávaný a pro diváky zajímavý. Tohoto třináctého ročníku se zúčastnilo 12 družstev a z toho jedno družstvo žen.
Nenechte se zmást, že děvčata do toho neumí šlápnout, když byly ve své kategorii jediné. Jen pro představu, jezdí se okolo Návsi, která má dobře měřených 670 m. Každý závodník odjede 6 x 30 min a za tu dobu najede okolo Návsi 120 kol, což představuje 80,4 km. Děvčata za družstvo najela 320,26 km. U mužů je to ještě rychlejší a taky hodně vyrovnané. Nejrychlejší družstvo TUDOR TEAM najelo za dvanáct hodin 573 kol, což představuje 383,91 km s průměrnou rychlostí 31,99 km/hod. Druhé nejrychlejší družstvo RYCHLEJŠÍ ŠÍPY najelo za 12 hodin 569 kol a třetí RŮŽOVÍ PANTEŘI 568 kol. Jistě uznáte, že na kolech bez přehazovačky je to úctyhodný výkon. 
I letošní rok závodníci mimo jízdy na starých kolech soutěžili v takzvaném “ moderním Arab Boji“, což je pětiboj v různých disciplínách. Tuto soutěž si užili jak všichni soutěžící, tak i diváci. 
Na závěr bych opět chtěl poděkovat všem pořadatelům a hlavně sponzorům. Bez jejich pomoci by se tato sportovní událost buď vůbec nekonala, anebo jen v omezené míře. Poděkování tak patří následujícím sponzorům: Obec Úherce, Jaroslav Zíma, David Tvrdík, Patrik Silovský, Naděžda Ladrová, Gustav a Alena Nezhybovi, WMG, Jana Tomanová Hanusová, Radek Svoboda, Miroslav Sládek, Manželé Knopfovi, manželé Hoškovi a manželé Blažkovi. Díky!!!
Akce dopadla velmi dobře a co více si přát. Tak zase příště na ARAB TOUR 2016 Úherce.