ARAB TOUR 2016

Na návsi v Úhercích proběhl 6. srpna 2016 čtrnáctý ročník oblíbeného cyklistického závodu na starých kolech ARAB TOUR 2016 a byl zase o něco jiný, než ročníky předešlé. Dvanáctihodinová jízda čtyřčlenných družstev na starých kolech tzv. Arabech okolo návsi, která má pro zajímavost 670 m a na jednom kole převýšení 4,62 m, zůstala stejná, ale počítání kol doznalo velkých změn. Dříve počet ujetých kol jednotlivých závodníků zapisovali a později sčítali pořadatelé. Tento ročník byl již počítán elektronicky pomocí čipů umístěných na noze každého závodníka. Největší zásluhu na zajištění tohoto měření má pan Ing. Miroslav Rozhoň, který zajistil nejen firmu měřící pomocí čipů, ale i sponzory, kteří tuto časomíru zaplatili. Díky! 
A ještě něco málo o závodech. 
Tohoto čtrnáctého ročníku se zúčastnilo 12 družstev a z toho dvě družstva žen. Počasí bylo velmi příjemné, což všichni závodníci jistě ocenili. 
Nejrychlejší bylo družstvo s názvem RYCHLEJŠÍ ŠÍPY, které za dvanáct hodin dokázalo ujet 584 kol, což je 391,28 km. Jen o jedno kolo méně mělo družstvo TUDOR TEAM s 390,61 km a na třetím místě skončilo družstvo ŽÍZNIVÍ ABSTINENTI s ujetými 582 koly a 389,94 km. Jen pro představu, toto třetí družstvo mělo za dvanáct hodin průměrnou rychlost 32,5 km/hod a to na starých kolech.
Z žen bylo nejrychlejší družstvo SNĚŽENKY se 476ti ujetými koly a 318,92 km. 
I letošní rok závodníci mimo jízdy na starých kolech soutěžili v takzvaném “ moderním Arab Boji“, což je pětiboj v různých disciplínách. Tuto soutěž si užili jak všichni soutěžící, tak i diváci.
Na závěr bych opět chtěl poděkovat všem pořadatelům a hlavně sponzorům. Bez jejich pomoci by se tato sportovní událost vůbec nekonala, anebo jen v omezené míře. Poděkování tak patří následujícím sponzorům: Obec Úherce, Jaroslav Zíma, David Tvrdík, Patrik Silovský, Naděžda Ladrová, Gustav a Alena Nezhybovi, WMG, Jana Tomanová Hanusová, Radek Svoboda, Miroslav Sládek, AZS 98 s.r.o. p Kaldová, IT Bohemia, spol. s.r.o., Pneucentrum K. Vary – Bohatice, Ing. Rozhoň Miroslav, Bedřich Touš, SAFEROAD s.r.o. (FLOP Sulkov), Manželé Knopfovi a manželé Blažkovi. Díky!!!
Akce dopadla velmi dobře a co více si přát. Tak zase příště na ARAB TOURU 2017 v Úhercích.