ARAB TOUR Úherce 2017

Jubilejní 15. ročník oblíbeného cyklistického závodu starých kol ARAB TOUR Úherce 2017 proběhl 12. 8. na Návsi v Úhercích. 
Dvanáctihodinová jízda čtyřčlenných družstev na starých kolech tzv. Arabech okolo návsi, která má pro zajímavost 670 m a na jednom kole převýšení 4,62 m, absolvovalo 11 družstev a z toho jedno družstvo žen. 
Tak, jako v předchozích ročnících, tak i letos byl hlavní závod na starých kolech doprovázen takzvaným moderním arabbojem. Tato soutěž, která se skládá z pěti disciplín: chůze na chůdách na čas, zatloukání hřebíků dutou paličkou, házení kroužků, chytání pivních plechovek na udici a chůze na prknech v tandemu, je pro závodníky na zkrácení čekání na svoji jízdu a pro diváky dobrá podívaná, jak si soutěžící s danými disciplínami poradí. Nejlepší výsledky v těchto disciplínách získalo družstvo č. 9 s názvem ČOKOKULKY.
Co se týče hlavního závodu, byl i letos počítán elektronicky pomocí čipů umístěných na noze každého závodníka. Největší zásluhu na zajištění tohoto měření má opět pan Ing. Miroslav Rozhoň, který zajistil nejen firmu měřící pomocí čipů, ale i sponzory, kteří tuto časomíru zaplatili. Mockrát díky! 
Počasí bylo velmi příjemné, což všichni závodníci jistě ocenili a tomu odpovídaly i dosažené výsledky. 
Nejrychlejší bylo družstvo s názvem STANDOVI KLUCI, které za dvanáct hodin dokázalo ujet 579 kol, což je 387,93 km. Jen o dvě kola méně mělo družstvo RŮŽOVÍ PANTEŘI s 386,59 km a na třetím místě skončilo družstvo RYCHLEJŠÍ ŠÍPY s ujetými 575 koly a 385,25 km. Jen pro představu, toto třetí družstvo mělo za dvanáct hodin průměrnou rychlost 32,1 km/hod a to na starých kolech.
A že do toho umí šlápnout i ženy je patrné na výsledku družstva č. 11 s názvem BEZKULY, které ujely 465 kol. To představuje 311,55 km a průměrnou rychlost 25,96 km/hod.
Na závěr bych chtěl opět poděkovat všem pořadatelům a hlavně sponzorům. Bez jejich pomoci by se tato sportovní událost vůbec nekonala, anebo jen v omezené míře. Poděkování tak patří následujícím sponzorům: Obec Úherce, Ing. Rozhoň Miroslav (počítání kol), Jaroslav Zíma, David Tvrdík, Patrik Silovský, Naděžda Ladrová, Gustav a Alena Nezhybovi, Jana Tomanová Hanusová, Ing. Radek Svoboda, Miroslav Sládek, SAFEROAD s.r.o. (FLOP Sulkov), Manželé Knopfovi a Jiřina a Vlastimil Blažkovi. Díky!!!
Akce dopadla velmi dobře a co více si přát. Tak zase příště na ARAB TOURU 2018 v Úhercích.