Dětský maškarní bál

Zaujmout děti a ještě je k tomu pobavit, to byl úkol pro dva suprový šašky Alberta a Alfonze, kterým propůjčily svoji duši Jiřka Cochlarová a Dominika Karlová. A co že se vlastně v Úhercích dělo? 
V neděli 21. 2. 2016 se v Kulturním domě Úherce uskutečnil tradiční Dětský maškarní bál. Velmi dobrou zprávou je, že snad nebylo žádného dítěte, které by nemělo masku a že jich přišlo na 40. Jako vždy byl plný sál a tak to má být. 
Hned od začátku šašci Albert s Alfonzem zapojili děti do nejrůznějších soutěží : skákání s balonkem mezi nohama, přetahování lanem a další a další soutěže. A šlo jim to velmi dobře.
Na rozdíl od jiných roků měli šašci k dispozici ozvučení Obce Úherce, která ho zakoupila právě pro využití na takovýchto akcích a pro umělecký a pěvecký kroužek Dominiky Karlové, který v Obci Úherce působí. Výhodou ozvučení sálu bylo, že prvně mohli šašci děti vyzpovídat, jak se jmenují, co jsou za masku, kolik jim je let a nebo kde bydlí.
Po celou dobu maškarního bálu hudbou doprovázela Soňa Krokaveczová. 
Za příjemně prožité nedělní odpoledne patří dík všem organizátorkám tohoto dětského maškarního bálu. Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce.