Rybářské závody 2020

První sportovní akcí po koronavirovém půstu v obci Úherce byly rybářské závody u Velkého rybníka. Termín akce byl z bezpečnostních důvodů posunut na 6. 6. 2020. I přesto, že celé sobotní dopoledne pršelo, přišlo vyzkoušet své rybářské dovednosti na 67 rybářů, což je o 7 více, než v roce 2019. Z tohoto počtu bylo 17 dětí z rybářského kroužku, který vede Hana Fořtová. Pro tento rybářský potěr slouží i nově zrekonstruovaný návesní rybník u kostela sv. Josefa v Úhercích. Na tomto rybníku se děti mohou naučit základním rybářským návykům a své schopnosti si mohou následně vyzkoušet na Dětských rybářských závodech, které se uskuteční 8. 8. 2020.
Organizátorem rybářských závodů u Velkého rybníka byl jako vždy Rybářský spolek Úherce. Dobrou náladu v deštivém počasí zlepšila pečená klobáska a pivo. Začátek závodů byl od 7:00 hod. a ukončení rybolovu bylo v 11:00 hod.
Úspěchy rybářů byly různé, jako vždy. V kategorii dorostu byl nejúspěšnější Matěj Feifrlík se ziskem 15 ti bodů. Na druhém až třetím místě skončili Jiří Fajer a Elena Štípková, kteří získali shodně 4 body. Oproti roku 2019 dorost zaznamenal veliký propad bodů.
Nejúspěšnějším rybářem v kategorii dospělých byl pan Beroušek s 226 body. Na druhém místě se 185 body skončil pan Pašek ml. a na třetím místě s 56 body skončil pan Spurný. Na těchto prvních třech místech získali rybáři finanční ceny, ostatní soutěžící pak podle pořadí věcné ceny.
Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce a Rybářský spolek Úherce. Co dodat na závěr – závody dopadly i přes deštivé počasí jako vždy na jedničku, za což patří poděkování výboru Rybářského spolku Úherce.