Rybářské závody

Dne 18. 6. 2022 se po jednom odloženém termínu v měsíci květnu konaly Rybářské závody 2022 v Úhercích.

Své rybářské dovednosti si přišlo vyzkoušet na 39 rybářů v kategorii dospělých a 13 dětí z rybářského kroužku, který vede paní Hana Fořtová. Pro tyto začínající rybáře slouží i zrekonstruovaný návesní rybník u kostela sv. Josefa v Úhercích. Na tomto rybníku se děti mohou naučit základním rybářským návykům a své schopnosti si mohou následně vyzkoušet na Dětských rybářských závodech, které se uskuteční v měsíci srpnu letošního roku. Organizátorem rybářských závodů u Velkého rybníka byl jako vždy Rybářský spolek Úherce. Počasí bylo slunečné a ani vítr nedělal problémy, no zkrátka počasí jak má být. Začátek závodů byl od 7:00 hod. a ukončení rybolovu bylo v 11:00 hod.

Úspěchy rybářů byly různé jako vždy.
Nejúspěšnějším rybářem byl pan Nový s 208 body. Na druhém místě s 93 body skončil pan Čech a na třetím místě s 53 body skončil pan Pašek. Na těchto prvních třech místech získali rybáři finanční ceny, ostatní soutěžící pak podle pořadí věcné ceny.

V kategorii dětí byl nejlepším rybářem se 194 body Loňský Matěj. Chytil kapry 42 cm, 49 cm, 49 cm a amura 54 cm. Druhý byl Peca Ladislav se 165 body a na třetím místě skončil Křepčík David s 21 body.
Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce a Rybářský spolek Úherce. Co dodat na závěr – závody dopadly jako vždy na jedničku, za což patří poděkování výboru Rybářského spolku Úherce.