Sportovní odpoledne s pivem 2020

I letošní ročník „Sportovní odpoledne s pivem Úherce 2020“, který proběhl 5. září 2020 začal velkou nepřízní počasí. Pršelo jako z konve a to až do 14:30 hod. Pak se počasí přece jen umoudřilo a ukázalo i tu vlídnější tvář. Po dešti se pro děti postavil skákací hrad, který byl v obležení až do 17:30 hod, kdy se zase zboural a složil. U sportovního odpoledne s pivem 2020 se jako vždy jednalo o soutěžní klání jednotlivců v několika disciplínách a to jak žen, tak mužů.
Jako první soutěžní disciplína bylo házení míčků do dračí tlamy, dále pak kutálení pivního sudu tyčkou, pití piva na ex, chytání pivních plechovek, pití piva brčkem, házení sudu na vzdálenost, nošení toaletního papíru na záchodové štětce a jako poslední disciplína bylo házení kroužků. Všechny tyto disciplíny absolvovalo 9 soutěžících. Ve všech disciplínách se nejlépe dařilo Ivance Kováčové, která získala 55 bodů. Na druhém místě se 49 body se umístil Josef Šimůnek a na třetím místě se 45 body skončil Petr Čása.
A aby se diváci dobře bavili, provázela je při soutěžích muzikou hudební skupina FREGATA a večerem hudební skupina Proměny band Plzeň. Organizátorem Sportovního odpoledne s pivem Úherce 2020 byla Obec Úherce a připravil Vlastimil Blažek. Poděkování dále patří Miroslavu Sládkovi za zápůjčku nákladního auta a manželům Hoškovým za organizaci závodu.