Sportovní odpoledne s pivem 2022 Úherce

3. září 2022 proběhlo na návsi v Úhercích Sportovní odpoledne s pivem. Již samotný název akce napovídá, že šlo především o soutěžení s pivem. Nejdůležitějším ukazatelem však byla dobrá nálada a pořádná legrace. Odpoledne se počasí vydařilo a tak přišlo kolem 150 občanů a soutěží se účastnilo 16 dobrovolníků.
Nejprve proběhly soutěže jednotlivců v disciplínách jako je pití piva na ex, házení pivního sudu na vzdálenost, plavba v neckách na návesním rybníku a nebo pití piva dlouhým brčkem. Celkem proběhlo 8 disciplín. Nejlépe ze 16 soutěžících si vedla Ivana Kováčová s 90 ti body. Na druhém místě skončil Martin Bebr s 83 body a na třetím místě se umístil David Tvrdík s 82 body.
Hudbou provázela hudební skupina FREGATA a hudební skupina PROMĚNY. Po celý den byla dětem k dispozici nafukovací skluzavka. Ve 21 hodin byl odpálen malý ohňostroj. Konec taneční zábavy, která se náramně rozjela, byl kolem 22. hodiny a to z důvodu příchodu silného deště.
Organizátorem celé akce byli zastupitelé obce Úherce a sponzorem akce byl Miroslav Sládek a Obec Úherce. Všem, kteří při organizaci pomáhali, patří veliké poděkování.