Vánoční turnaj, memoriál Zdeňka Poláka 2022

Rok utekl jako voda a máme tu Vánoce 2022. A ke druhému vánočnímu svátku v obci Úherce již neodmyslitelně patří „Memoriál Zdeňka Poláka“, který se každoročně hraje v Kulturním domě v Úhercích. Tímto turnajem občané Úherec a blízkého okolí vzdávají památku jednomu z nejlepších organizátorů sportovních akcí v Úhercích.
První přípitek po vylosování soutěžních dvojic, kterých bylo 10, patřil právě Zdeňkovi Polákovi.Vánoční turnaj byl opět pětiboj a to v disciplínách stolní tenis, šipky, zatloukání hřebíků, kroužky a chytání pivních plechovek. Přesto, že začátek akce je již od 8:00 hod., tak poslední zápasy se dohrávaly až v 17:30 hod. Je pravdou, že tak dlouhý maraton několik soutěžících nedokončilo. Únava je zmohla, ale i to se stává. Jen pro představu…. každé družstvo odehraje 90 soubojů a dohromady je to 900 zápasů.Atmosféra turnaje byla velmi příjemná a každý si ji náležitě užil. V průběhu soutěží přišla i Dana Poláková, která podpořila soutěžící a připila si na památku Zdeňka.
Sponzorem turnaje byla Obec Úherce, Dana Poláková s dcerou Zdeninou, Vlastimil Blažek a Jana Tomanová Hanusová. Organizátorem akce byl Klub stolního tenisu v Úhercích zastoupený Vlastimilem Blažkem. Všem patří poděkování.Ještě uvádím počet bodů družstev, která vyhrála: Pořadí, sestava družstva a počet získaných bodů

1. Martin Klůc, Petr Dušek …………….. 70
2. Václav Mrázek, Vlastimil Blažek….. 61
3. Jan Bednář st., Jakub Ješke ……….59