Výtvarný kroužek

Obec Úherce dne 4. 4. 2023 otevřela nový výtvarný kroužek pro děti.
O kroužek byl od začátku velký zájem, na první hodinu přišlo 13 dětí a to velmi různého věku… od 5 do 13 let, takže při přípravě hodiny je potřeba brát v úvahu, jaké schopnosti mají děti v určitém věku a nachystat pro ně práci, kterou zvládnou a bude je bavit. Samozřejmě ani malým dětem nedáváme moc lehké úkoly, naopak se snažíme, aby se něčemu naučily a jsme jim nápomocny.
Na kroužku nemáme jen výtvarné práce, ale také hodně kreativní práce. Vyrábíme ze samotvrdnoucí hmoty, zdobíme látku textilními barvami, vytváříme dekorace, používáme techniku tupování apod.
Ještě máme připraveno pro děti spoustu dalších aktivit – šití a vyšívání, malování pískem, ubrouskovou techniku a další.
Na posledních hodinách děti vyrobily kostel ze samotvrdnoucí hmoty a nabarvily ho akrylovými barvami a textilními barvami ozdobily plátěný sáček tupováním přes šablony – sovičky. Tento výrobek bude darován jako pozornost zástupcům Plzeňského kraje, kteří nás navštíví dne 5. 6. 2023 v rámci soutěže Vesnice roku 2023.
Děti jsou velmi šikovné a máme radost, že se jim na kroužku líbí.

Jana a Petruš 😊