Hasičské závody 2017 Úherce

Letošní hasičský závod O pohár starosty SDH Úherce v požárním útoku, zařazený do seriálu Západočeské hasičské ligy, se v Úhercích konal oproti jiným létům již v měsíci květnu a to v neděli 28. 
Své dovednosti, zkušenosti a i trochu toho štěstí přijelo vyzkoušet 21 družstev mužů a 14 družstev žen. 
V 10:00 hod byl nástup soutěžních družstev a za pár minut již běželo první družstvo mužů. Je zvykem, že první běží družstvo pořádající obce z důvodů pořadatelských povinností a to bylo i při těchto závodech. 
Při závodech naštěstí nedošlo k žádnému úrazu, i když to jednou v případě družstev žen tak vypadalo. Naštěstí závodnici jen na trojáku pořádně omyla voda a tak závody běžely jako na drátku.
I počasí bylo na rozdíl od roku 2016, kdy pršelo, velmi pěkné a tak si to všichni náležitě užívali.
Za zvládnutí a za zorganizování těchto závodů včetně organizace zábavy pro hasiče již v sobotu patří dík Sboru dobrovolných hasičů v Úhercích. Dík patří i všem sponzorům, kteří pomohli s cenami pro závodní družstva a panu Mrázkovi, autorovi části fotografií.
A nyní k výsledkům.
V kategorii žen se nejlépe umístilo družstvo Chválenice s časem 16,83 s, na druhém místě bylo družstvo Hradec s časem 17,34 s a na třetím družstvo Únětice s časem 17,74 s.
V kategorii mužů bylo nejlepší družstvo Horní Lukavice s časem 16,75 s, na druhém místě skončilo družstvo Líchovy s časem 17,15 s a na třetím družstvo Žebnice s časem 17,49 s.
Všem vítězným družstvům gratulujeme.
Úherce skončili na sedmém místě s časem 18,10 s.