Hasičské závody 2018 v Úhercích

Hasičské závody 2018 O pohár starosty SDH Úherce v požárním útoku, zařazené do seriálu Západočeské hasičské ligy, se v Úhercích konaly i tento rok a to v sobotu 26. května.
Své dovednosti, zkušenosti a i trochu toho štěstí přijelo vyzkoušet 22 družstev mužů a 11 družstev žen.
Ve 12:00 hod byl nástup soutěžních družstev a za pár minut již běželo první družstvo mužů. Je zvykem, že první běží družstvo pořádající obce z důvodů pořadatelských povinností a tak to bylo i při těchto závodech.
Při závodech bohužel došlo u jednoho závodníka k úrazu kolena a musela být přivolána rychlá záchranná služba. Doufejme, že vše dobře dopadlo.
Počasí bylo velmi pěkné a tak si to všichni náležitě užívali.
Za zvládnutí a za zorganizování těchto závodů patří dík Sboru dobrovolných hasičů v Úhercích. Dík patří i všem sponzorům, kteří pomohli s cenami pro závodní družstva.
A nyní k výsledkům.
V kategorii žen se nejlépe umístilo družstvo Sloup s časem 16,00 s, na druhém místě bylo družstvo Hradec s časem 17,59 s a na třetím družstvo Únětice s časem 17,98 s.
V kategorii mužů bylo nejlepší družstvo Žebnice s časem 16,62 s, na druhém místě skončilo družstvo Únětice s časem 16,79 s a na třetím družstvo Chářovice s časem 17,39 s.