Hasičské závody v Úhercích 2016

V Obci Úherce se 31. 7. 2016 konaly hasičské závody O pohár starosty SDH Úherce, které jsou zařazené do seriálu soutěží Západočeské hasičské ligy. Své dovednosti, zkušenosti a i trochu toho štěstí přijelo vyzkoušet 24 družstev mužů a 14 družstev žen. 
Začátek soutěže byl plánován na 10:00 hod, ale z důvodu odstraňování vody z rozběhové plochy a základny, která se přihrnula po silné bouři, byl začátek o několik minut posunut. Hodinu před závodem jen málokdo věřil, že se bouře přežene a závody se vůbec poběží. Při závodech mužů počasí ukázalo trochu vlídnou tvář, ale při závodech družstev žen už zase pršelo. Jak je známo, neporučíme věru a ani dešti. 
Za zvládnutí přívalů vody z deště a za zorganizování těchto závodů včetně organizace zábavy pro hasiče v sobotu patří dík Sboru dobrovolných hasičů v Úhercích. Dík patří i všem sponzorům, kteří pomohli s cenami pro závodní družstva.
A nyní k výsledkům. 
Z žen se nejlépe umístilo družstvo Chválenice s časem 16,96 s, na druhém místě bylo družstvo Chotíkov s časem 18,48 s a na třetím družstvo Štichovice s časem 18,56 s.
V kategorii mužů bylo nejlepší družstvo Únětice s časem 16,76 s, na druhém místě skončilo družstvo Kalenice s časem 17,19 s a na třetím družstvo Bezděkov pod Třemšínem s časem 17,26 s.
Všem vítězným družstvům gratulujeme.