Lampionový průvod

Na den vzniku samostatného československého státu 28. 10. 2015 se v obci Úherce uskutečnil tradiční lampionový průvod obcí. 
Začátek byl stanoven na 18:00 hod, aby již byla úplná tma a lampionky náležitě vynikly. Hned při shromažďování před Kulturním domem Úherce dostalo každé dítě svítící náramek, aby bylo lépe vidět. Vlastní průvod šel po Návsi, ulicí Topolová, ulicí Luční a ulicí Hlavní se průvod opět vrátil na Náves před kostel sv. Josefa. Člen Nadace pro obnovu kostela sv. Josefa v Úhercích pan David Melichar připravil noční prohlídku kostela spojenou s malým strašením nejspíš místním strašidlem a každé z dětí si z kostela odneslo lampion štěstí, které i se svítícím náramkem zasponzorovala Obec Úherce. 
Na řadu pak přišlo pouštění lampionků štěstí, kterých k obloze vzlétlo na 70. Vítr byl klidný, tak i let balonků byl bezproblémový, oproti loňskému roku, kdy foukal nepříjemný vítr. 
Na samý závěr byl odpálen malý ohňostroj, který udělal radost jak dětem tak i dospělým. Celkem se této akce zúčastnilo přes 120 lidí, což je o něco málo více, než v roce 2014. 
Poděkování patří všem, kteří se na průběhu akce podíleli.