Malování vajíček 2015

V neděli 5. dubna se uskutečnila v Kulturním domě Úherce již tradiční akce pro děti a to Malování vajíček 2015. Z důvodu ne zrovna pěkného počasí se vše odehrávalo na sále kulturnímo domu, za což patří poděkování manželům Knopfovým, kteří měli s úklidem asi dost práce. Sál se tak trochu přeměnil na košíkářskou dílnu, ale s úkolem uplést pomlázky. Hlavním instruktorem v pletetení pomlázek byl opět Václav Matoušek. Jen proutí nebylo tak pěkné, jak tomu bylo v minulých letech.
Mimo pletení pomlázek bylo na programu dne malování vajíček a jejich zdobení a pro rozptýlení i několik soutěží s malou sladkou odměnou. Na posilněnou organizátorka Soňa Krokaveczová nakoupila bochánky, a manželé Knopfovi uvařili čaj. Párky a buřty na opékání pak zajistila Obec Úherce. 
Malování vajíček se i tentokrát vydařilo. O Velikonočním pondělí vyrazilo po Úhercích na třicet koledníků od nejmenších po dospěláky. Každý si přišel na své. Vyšupaná děvčata budou celý rok pěkně běhat, koledníci pak domů donesli vajíčka, sladkosti a pomlázku s pentlemi, aby nezapomněli, v kolika domácnostech byli.
A že bylo aprílové počasí je vidět i na fotkách. 
Už se těším na příští rok, který bude přestupný.