Mikulášská diskotéka 2014

Tak, jako po celé České republice, tak i v Úhercích byl zaznamenán v pátek 5.12. a v neděli 7.12. 2014 pohyb Mikulášů, andělů a čertů. Jejich úkol byl jasný. Najít a odměnit hodné děti něčím sladkým na zub a ty méně hodné trochu postrašit a potrápit. Ale nepředbíhejme. 
V neděli od 14 hodin se v Kulturním domě v Úhercích uskutečnila tradiční Mikulášská diskotéka pro děti. První dvě hodiny si děti vyráběly výzdobu na Vánoce a to za dohledu zkušeného aranžéra Jindřicha Schmida, který dětem ukázal, jak se vyvazují jedlové větvičky se jmelím, jak se aranžují svícny na dřevěné podložce a aby bylo z čeho dělat, donesl dětem i aranžovací materiál. Díky Jindro. Své místo měla i výroba svícnů z jablíček a jejich zdobení.
A aby bylo co do pusy, upekli manželé Blažkovi medové perníčky. Spolu s rohlíčky, které se nesnědly při rozsvícení stromečku a koupenými sušenkami bylo sladkostí dost pro všechny.
Nakonec přišel zlatý hřeb tohoto nedělního odpoledne, Mikuláš, anděl a dva velikánští čerti. Pak už to bylo v režii Mikuláše. Každé dítě muselo povědět básničku, nebo něco zazpívat a Mikuláš odměňoval. Organizátorky akce byly Soňa Krokaveczová a Jiřka Cochlarová. Sponzorem akce byl Obecní úřad Úherce a zázemí poskytli manželé Knopfovi.