Mikulášská diskotéka 2015

Je všeobecně známo, že zážitky ovlivňují chování dospělých lidí, ale i dětí. Jedním z nejsilnějších zážitků v roce, který ovlivní většinu dětí, je Mikuláš. 
A aby si děti tento svátek dobře pamatovaly, uskutečnila se 6. 12. 2015 v Kulturním domě Úherce od 14:00 hod Mikulášská diskotéka pro děti. Sál kulturního domu byl rychle plný a zábava mohla běžet na plno.
Příchod Mikuláše, anděla a dvou čertů se očekával na 16:00 hod a tak děti měly hodně času na výrobu nejrůznějších svícnů a i na hraní. 
Čas plynul jako voda a za dveřmi kulturního domu se ozvalo řinčení řetězů a zvonění zvonku, které ohlašovalo příchod čertů, Mikuláše a anděla. Od toho okamžiku bylo vše plně v režii Mikuláše.
Čerti dostali za úkol domluvit zlobivým dětem, čehož se s radostí ujali, a Mikuláš s andělem se dali do odměňování dětí podle zásady, něco za něco. Za písničku, básničku a nebo jen říkadlo dostaly děti od hodného anděla mikulášský balíček s hrnečkem. Po hodině práce bylo každé dítě po zásluze odměněno. Je jasné, že některé děti si tuto Mikulášskou diskotéku budou dlouho pamatovat.
Organizátorkou akce byla Soňa Krokaveczová a sponzorem Obec Úherce.