Mikulášská diskotéka 2016

11. prosince 2016 se v Kulturním domě Úherce od 14:00 hod uskutečnila Mikulášská diskotéka pro děti. Už po generace je čert a Mikuláš s andělem jeden z nejvýchovnějších prvků ve výchově dětí. Na tuto lekci života přišlo letos na 25 dětí a odpovídající počet dospělých.
Příchod Mikuláše, anděla a dvou čertů se očekával na 16:00 hod a tak děti měly hodně času na výrobu nejrůznějších svícnů, sněhuláka Olafa z plastových kelímků a i na hraní. Na celé dění dohlížel veliký sněhulák, kterého vyrobila Ivana Kovačová z plastových kelímků a opravdu se jí povedl. 
Čas plynul jako voda a za dveřmi kulturního domu se ozvalo řinčení řetězů a zvonění zvonku, které ohlašovalo příchod čertů, Mikuláše a anděla. Od toho okamžiku bylo vše plně v režii Mikuláše.
Čerti dostali za úkol domluvit zlobivým dětem, čehož se s radostí ujali, a Mikuláš s andělem se dali do odměňování dětí podle zásady, něco za něco. Za písničku, básničku a nebo jen říkadlo dostaly děti od hodného anděla mikulášské balíčky. Přibližně po 3/4 hodiny bylo každé dítě po zásluze odměněno. Je jasné, že některé děti si tuto Mikulášskou diskotéku budou dlouho pamatovat.
Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizování podíleli a obzvlášť paní Pavlíně Karáskové za výrobu chlebíčků.