Noc kostelů 2017

I letošní rok proběhla v kostele sv. Josefa Noc kostelů, která letošní rok připadla na 9. 6. 2017.
Kostel byl veřejnosti otevřen od 19:00 hod do 21:00 hod a za tu dobu se přišlo do kostela podívat na 70 občanů Úherec a okolí. Komentovaná prohlídka proběhla v 19 hodin a o historii a postupu prací při opravě promluvila členka nadace paní Ing. Jaroslava Bartošová. Věží kostela a půdním prostorem provázel pan David Melichar, který v půdním prostoru připravil pro návštěvníky promítání „Kdo to straší ve věži“. Komentované promítání ze života netopýrů a nočního ptactva zaujalo všechny a to od těch nejmenších po dospělé. David Melichar, který je zaníceným ornitologem, byl pro výklad osobou nejpovolanější.
Občané, kteří do kostela sv. Josefa chodí pravidelně, si jistě všimli postupu prací při opravě této kulturní památky. Je dokončena oprava celé stropní konstrukce, oprava zábradlí na kůru, vyměněná okna v apsidě, opravená okna v příčné lodi kostela. Na výměnu jsou připravená okna v podélné lodi kostela. Za finanční podpory Obce Úherce byly ve věži osazeny nové věžní hodiny, provedena elektroinstalace ve věži a osazen zrestaurovaný původní zvon, na kterém jsou vyryta jména padlých z I. světové války. 
Před nadací stojí ještě hodně úkolů, které bude muset zvládnout. S opravou kostela však mohou pomoci všichni občané, kterým není lhostejný stav kostela a přispějí jakoukoli částkou nadaci, která tyto finanční prostředky využije na zrychlení oprav kostela. Dobrovolné příspěvky lze zasílat na účet číslo 35-1661600227 banka 0100 KB Nýřany.
Případné dotazy volejte panu Miroslavu Píškovi tel. 734 604 173 nebo Mgr. Vlastě Hanauerové tel. 728 942 668. Za finanční příspěvky předem děkujeme.