Pálení čarodějnice + Májka

Oslava příchodu měsíce máje je v Úhercích stále velmi populární a hojně navštěvovaná. Měsíc máj je celkově hodně nabytý sportovními a kulturními akcemi a 30. duben je jen takovou předzvěstí a přechodem do měsíce zamilovaných, který je třeba náležitě připravit.
Hlavní slovo při přípravách, ale i průběhu máje má Sbor dobrovolných hasičů Úherce. Na pokácení stromu a hlavně jeho naložení a dopravu do obce je třeba hodně pracovitých rukou a to hasiči z Úherec mají. Sešlo se jich na 13, tak práce šla rychle od ruky. Jen vybrat ten správný strom, aby nebyla ostuda!!!
Vlastní zdobení a stavění máje proběhlo v sobotu odpoledne a opět se sešlo hodně pomocníků a pomocnic, což je potěšitelné. V 5 hodin již ozdobená májka stála na svém místě a přišel ten správný čas na dětské soutěže v čarodějnictví a pálení čarodějnic, lépe řečeno jedné čarodějnice. Soutěže a přípravu s tím spojenou si vzala na starost Jana Tomanová Hanusová za pomoci Jany Hoškové a šlo jim to velmi dobře. Vyvrcholením čarodějnického sletu bylo spálení hezky slámou naducané čarodějnice a po nějakém čase upečení párků a buřtů, které na tuto akci věnovala Obec Úherce.
Pro dospěláky bylo vyvrcholením celé májky podávání dušeného vepřového masa se zeleninou, které pro účastníky májky připravili Úherečtí hasiči. Hlavním kuchařem, na kterého padaly jen slova chvály, byl jako vždy Petr Štejr.
Krásné počasí pak přispělo ještě k lepšímu výsledku celé akce, na kterou jistě úherečtí občané budou rádi vzpomínat.
Poděkování patří ještě Davidu Melicharovi za dovoz májky a firmě EMT za zajištění mechanizace na postavení májky.