Pivní slavnosti 2014

V roce 2011 Obec Úherce oslavila 500 let od udělení výčepního práva obci. Na přání občanů Úherec se zastupitelé rozhodli uspořádat Pivní slavnosti 2014 mimo kulaté výročí a dobře udělali. Na Pivní slavnosti 2014, které se uskutečnily 30. srpna 2014 přišlo přes 150 občanů Úherec a okolí. 
Hlavním tahákem slavností byly soutěže v pivních disciplínách, kterých se účastnilo 17 soutěžících jak mužů, tak z řad žen. Hned úvodem si každý vylosoval pořadové číslo, pod kterým byl zapsán a současně získal pořadí, v kterém soutěžící v daných disciplínách soutěžili. Celkem bylo disciplín 6 a to: pití piva na ex, kutálení sudu hůlkou, přendavání vody koštýřem, pití piva dlouhým brčkem, házení sudem na vzdálenost a pití piva + točení kolem tyče. Každá disciplína měla své favority, ale i poražené. 
Nejlépe si vedli v soutěžích Saša Matoušek s 95 body, který s přehledem vyhrál, Honza Cochlar s 80 body byl na druhém místě a Jana Straková se 78 body skončila na krásném třetím místě. 
Po celou dobu Pivních slavností hudbou provázela hudební skupina Proměny. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě této akce podíleli. Příští rok se na Pivních slavnostech 2015 jistě opět sejdeme.