Pouť 2016

19. březen je neodmyslitelně spjat se jménem Josef a svatý Josef je zase neodlučitelně spojen s kostelem sv. Josefa v Úhercích. A jak to bývá, ke kostelu se zase váže pouť. 
Ta úherecká připadla na datum 19. 3. a 20. 3 2016. Je hodně důvodů, proč by se lidé měli do Úherec na první jarní pouť v Plzeňském kraji vypravit. 
Během dvou dnů mohou uspokojit své chuťové buňky nejrůznějšími uzenářskými výrobky, zabijačkovými hody, nebo něčím sladkým, vyzkoušet adrenalinové pouťové atrakce a nebo využít několik doprovodných akcí Josefské pouti.
Ta první akce, která se odehraje vždy v pátek ještě před vlastní poutí, je určena pro děti z Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch. Pro tyto děti, které v životě neměli tolika štěstí, se roztočí atrakce podniků lidové technické zábavy a to zcela zdarma. Součástí tohoto dětského zábavného odpoledne je i malé občerstvení v Kulturním domě Úherce. Záštitu nad touto akcí má Vlastimil Lagron st. a Obec Úherce.
Tou druhou akcí byla Svatojosefská mše v kostele sv. Josefa, kterou sloužil monsignore Karl Wuchterle původem z Nedražic. Schubertovu mši zpíval Chrámový sbor kostela u Redemptoristů vedený Antonínem Švehlou.
Bohoslužby se účastnilo i několik desítek občanů Německa a předsedy Spolku Němců v Čechách, z.s. Richarda Šulko. Hlavními organizátorkami této mše byly paní Arnoštka Radová paní Edith Mages z Německa.
Další akcí v kostele byl koncert Komorního sboru českých muzikantů pod sbormistry Martinem Červenkou a Lukášem Markem. Organizátorem koncertu a výstavy fotografií z opravy kostela byla Nadace pro obnovu kostela sv. Josefa v Úhercích, která se stará o opravu a záchranu této historické, kulturní památky. 
Poslední akcí sobotního dne byl koncert v Kulturním domě Úherce skupiny KOHN rock from Pilsen.
Jak vidíte, nabídka doprovodných akcí v Úhercích při Josefské pouti je široká a je jen na Vás, zda si na Josefské pouti roku 2017 něco vyberete.