Rozsvícení stromečku 2014

Je až neuvěřitelné, jak rychle plyne čas a než se nadějeme, máme tu Vánoce. A k Vánocům neodmyslitelně patří rozsvícení vánočního stromečku. 
V Úhercích samotnému rozsvícení stromečku předcházelo vánoční posezení a výroba ozdob na stromeček, což proběhlo v Kulturním domu Úherce dne 30. 11. 2014 od 15:30 hod. 
Rodiče dětí se pustili do výroby obřího papírového řetězu jako ozdobu na stromek a děti využily čas do rozsvícení k vymalovávání sádrových odlitků jak s vánoční tématikou, tak s ovocem a se zvířátky, které vyrobila paní Jana Tomanová Hanusová. Přípravu stromečku na Návsi si vzali za své členové Sboru dobrovolných hasičů Úherce a to od postavení až po nazdobení.
Rozsvícení stromečku proběhlo v 17:00 hod a za poslechu vánočních koled se podávalo vánoční cukroví se svařeným vínem, teplým čajem a horkým jablečným moštem. A zájem byl veliký, ke stromečku přišlo přes 100 občanů.
Na samý závěr akce byl odpálen malý ohňostroj.
Na přípravě akce spolupracovalo tolik lidí, až mám strach, že na někoho zapomenu, ale pokusím se. Cukroví upekli Hana Fořtová, Pavlíčková Soňa, Jiřka Cochlarová, Lucie Nováková a manželé Blažkovi. Organizovala Soňa Krokaveczová, Jiřka Cochlarová a Vlasta Blažek. Sponzorem celé akce byla Obec Úherce a Bc. David Melichar, který přispěl 10 l jablečného moštu. Všem patří velké poděkování.