Rozsvícení stromečku 2015

Rok utekl jako voda a za dveřmi máme Vánoce. A tak, jako i v jiných obcích a městech se i v Úhercích rozsvítil vánoční stromeček.
Co se v Úhercích oproti jiným rokům změnilo je vánoční stromek. Ten vždy zajišťovala obec dovozem z obecních lesů. Od letošního roku má náves vysazený nový stříbrný smrk, který věnoval ze své zahrádky pan David Tvrdík. Za hezký dárek obec panu Tvrdíkovi děkuje.
A nyní k vlastnímu rozsvícení stromečku.
Přípravy pro rozsvícení již začaly od 15:00 hod v Kulturním domě Úherce a i u vlastního stromku na návsi. V kulturním domě výrobou ozdob, které se ujali rodiče dětí a na návsi přípravou vánočních svíček. Děti všech věkových kategorií si zdobily medové perníčky a sádrové odlitky s vánoční tématikou.
Rozsvícení stromečku proběhlo v 17:00 hod. Hlavní slovo dostala Dominika Karlová, která s dětmi z kroužku nacvičila pásmo vánočních koled.
Ke všeobecné pohodě přispívalo podávání vánočního cukroví se svařeným vínem a teplým čajem. Přesto, že počasí bylo větrné a vlhké, ke stromku přišlo přes 170 občanů Úherec a blízkého okolí. 
Na samý závěr akce byl odpálen malý ohňostroj, který potěšil jak děti, tak dospělé.
Poděkování patří všem, kteří se na přípravách a průběhu rozsvícení stromečku podíleli.