Rozsvícení stromečku 2017

Vánoce se kvapem blíží a máme tu první adventní neděli. A jak to v obci Úherce bývá zvykem, koná se rozsvícení vánočního stromečku na Návsi.
To letošní rozsvícení vyšlo na neděli 3. 12. 2017. 
Přípravy pro rozsvícení již začaly od 14:00 hod v Kulturním domě Úherce a i u vlastního stromku na Návsi. V kulturním domě se začalo výrobou ozdob, které se ujali i rodiče dětí a na návsi přípravou vánočního osvětlení stromku. Děti všech věkových kategorií si zdobily medové perníčky a vyráběly ozdoby na stromeček z těstovin. Nápad Pavlíny Karáskové s ozdobami z těstovin bude pro hodě rodin asi velkou inspirací.
Starosta obce přivítal všechny přítomné, kteří si udělali čas. Stejně jako loňského roku se u stromečku sešlo cca 180 občanů.
Stromeček se rozzářil přesně v 17:30 hod. Hlavní slovo dostala Dominika Karlová, která s dětmi z kroužku nacvičila pásmo vánočních koled.
Ke všeobecné pohodě přispívalo podávání vánočního cukroví se svařeným vínem, teplým čajem a horkým Kingswoodem a to poprvé v nové pergole, kterou nechala obec u dětského hřiště vybudovat. 
Na samý závěr akce byl odpálen ohňostroj, který potěšil jak děti, tak dospělé.
Poděkování patří všem, kteří se na přípravách a průběhu rozsvícení stromečku podíleli.