Rozsvícení vánočního stromečku 2018

Vánoce se blíží a máme tu první adventní neděli, která vyšla na 2. prosince 2018. Tak jako i jiná léta, přípravy pro rozsvícení začaly od 14:00 hod v Kulturním domě Úherce a i u vlastního stromku na Návsi. V kulturním domě se začalo výrobou ozdob, které se ujali i rodiče dětí a na návsi přípravou vánočního osvětlení stromku. Děti všech věkových kategorií si zdobily medové perníčky a vyráběly ozdoby z různých materiálů. Bohužel, před rozsvícením stromečku pozlobilo počasí. Silně se rozpršelo a bylo třeba u stromečku postavit dva stany, aby alespoň trochu byly vystupující děti z kroužku Dominiky Karlové a i aparatura chráněni před deštěm. Jeden stan pak byl pro diváky, kterých přišlo kolem sta, což je o 80 méně, než jiné roky. 
Po skončení programu dětí se rozzářil stromeček a následovala volná zábava spojená s konzumací vánočního cukroví několika druhů, popíjení čaje a svařeného vína. Za tento servis vděčíme manželům Karáskovým. 
Na samý závěr akce byl odpálen ohňostroj, který potěšil jak děti, tak dospělé. Poděkování patří všem, kteří se na přípravách a průběhu rozsvícení stromečku podíleli.