Rybářské závody 2017

V sobotu 27. května 2017 se v Úhercích u Velkého rybníku uskutečnily veřejné rybářské závody. Organizátorem těchto závodů byl jako vždy Rybářský spolek Úherce. 
Letošního ročníku se zúčastnilo na 59 rybářů, což je o 23 více, než loňský rok. Z tohoto počtu bylo 10 dětí, což je velmi dobře. Je vidět, že rybářskému potěru se daří a některé děti dávají přednost před televizí a počítačem klidu u vody a i adrenalinu při chycení ryby. 
Počasí se opět povedlo a každý si náležitě vychutnal příjemnou atmosféru klidu u klidné hladiny rybníku. Dobrou náladu pak ještě zlepšila pečená klobáska se studeným pivem. No, idylka sobotního rána. 
Horší to bylo s chytáním. Na rozdíl od rybářů se rybám jíst nechtělo a bylo to znát i na výsledcích závodu. První místo obsadil se 158 body pan Šedivý starší, druhé místo pan Spurný se 157 body a na třetím místě se umístil se 148 body pan Dania. Na těchto prvních třech místech získali rybáři finanční ceny, ostatní soutěžící pak podle pořadí věcné ceny. 
V porovnání s rokem 2016 nachytal nejlepší rybář 268 bodů a roku 2015 ještě o 10 bodů více. Necháme se překvapit, jak budou brát ryby příští rok.
Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce a Rybářský spolek Úherce.
Co dodat na závěr – závody dopadly jako vždy na jedničku, za což patří poděkování výboru Rybářského spolku Úherce.