Velikonoce 2016

Na Boží hod velikonoční, který tento rok vyšel na 27. březen 2016, se v kulturním domě Úherce konají pravidelné přípravy na Velikonoční pondělí. Děti mají poslední možnost vyrobit nějaký ten doplněk do domácnosti ze sádrových odlitků anebo z papíru pro příchod jara a Velikonoc, vybarvit a ozdobit velikonoční vajíčka a rodiče zase uplést pomlázku z vrbového proutí na pondělí. Hlavními instruktory v pletetení pomlázek byli opět Václav Matoušek a Alexandr Matoušek. Kvalitního vrbového proutí bylo dostatek a tak byla jedna pomlázka hezčí než ta druhá.
Malování vajíček se i tentokrát vydařilo, jen dětí nepřišlo mnoho, asi tak kolem 15ti. Za organizaci a přípravu patří dík Soně Krokaveczové, Pavlíně Karáskové a manželům Blažkovým.
O Velikonočním pondělí vyrazilo po Úhercích přes třicet koledníků od nejmenších po dospěláky. Každý si přišel na své. Vyšupaná děvčata a s přestupným rokem i někteří vyšupaní chlapci budou celý rok pěkně běhat. Koledníci pak domů donesli vajíčka, sladkosti a pomlázku s pentlemi, aby nezapomněli, v kolika domácnostech byli.