Velká úherecká drakiáda 2016

V obci Úherce na Návsi proběhla ve středu 28. září Velká úherecká drakiáda. Ještě tři hodiny před drakiádou to však vypadalo, že jako již po několikáté bude třeba drakiádu odložit pro bezvětří. Celý týden se téměř nepohnul lístek na stromu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se situace měla změnit. Je to až neuvěřitelné, ale dvě hodiny před začátkem vlastní drakiády se rozfoukal takový vítr, že stáhnout zpět své draky dolů na zem byl velký problém. Někteří draci s nastavenými šňůrami vystoupali až do výšky tři sta metrů a jiní pak skončili v korunách stromů a nebo na zahradách na konci vesnice. S trochou nadsázky bych řekl, že se za úhereckou drakiádu musel někdo pořádně modlit.
I letošní ročník přišlo na náves o ploše 2,2 ha na 100 účastníků, jako tomu bylo i v roce 2015, a opět byl skoro problém nezamotat se do sousedního draka. Některým drakům totiž nestačí jen stoupat vzhůru, ale zkoušeli se prolétávat i do stran. 
V průběhu drakiády si děti vyráběly zvířátka a i jiné výrobky z kaštanů, které zajistila Jiřka Cochlarová a Soňa Krokaveczová. 
Na konci drakiády si pak děti opekly buřty, které zajistila Obec Úherce. 
Řekl bych, že jak rodiče, tak i děti si toto odpoledne náležitě užili. A tak to má být!