Vyhlášení Vesnice roku 2017

V sobotu 5. srpna proběhlo v Břasích vyhlášení výsledků 23. ročníku Vesnice Plzeňského kraje roku 2017.
Obec na Rokycansku s 2193 obyvateli, která je tvořena z pěti obcí, byla porotou vybrána jako nejlepší Vesnice Plzeňského kraje roku 2017 a postupuje se zlatou stuhou do celostátní soutěže. Po dvouhodinové prohlídce všech pěti obcí musím uznat, že zaslouženě.
A nyní něco málo o soutěži. Vyhlašovatelem 23. ročníku soutěže Vesnice Plzeňského kraje roku 2017 je Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Záštitu nad krajským kolem soutěže přebral hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.
Do letošního ročníku 2015 se přihlásilo na 24 obcí Plzeňského kraje a mezi nimi i Obec Úherce.
Vítěze jsem již představil a nyní k dalším oceněným. Modrou stuhu za společenský život získaly Kozolupy, bílou stuhu za činnost mládeže obdržely Němčovice, oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu ukořistil Kolinec a poslední, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí přijal Myslív.
A jak dopadly Úherce? Mimo pamětní medaile za účast v krajském kole soutěže získala obec Diplom za systematickou obnovu sakrálních památek. Snaha zastupitelů obnovit každý rok jednu sakrální a nebo historicky významnou stavbu je po zásluze oceněna.