Západočeská hasičská liga – O pohár starosty obce

„Jak pomoci příteli v nouzi“, tak by se nechaly pojmenovat hasičské závody v obci Úherce O pohár starosty obce, které jsou zařazeny do seriálu Západočeské hasičské ligy. V obci Úherce již v letošním roce Západočeská hasičská liga proběhla a to 31. 7. Po zjištění, že Sbor dobrovolných hasičů Seč neuspořádá poslední závod tohoto ročníku, zastoupil je Sbor dobrovolných hasičů Úherce a poslední závod zorganizovali právě jeho členové.
Celkem se sešlo 17 družstev mužů a 12 družstev žen. 
Počasí se tentokrát povedlo na jedničku a nic nebránilo hladkému průběhu soutěže. O tom, že šlo všechno hladce svědčí délka závodu. Začátek byl ve 12:00 hod a vyhlášení výsledků skončilo v 15:40 hod. 
A nyní k výsledkům.
V kategorii žen se nejlépe umístilo družstvo Chválenice s časem 17,11 s, na druhém místě bylo družstvo Hradec s časem 17,40 s a na třetím místě bylo družstvo Dehtín s časem 18,14 s.
V kategorii mužů bylo nejlepší družstvo Horní Lukavice s časem 17,17 s, na druhém místě skončilo družstvo Únětice s časem 17,23 s a na třetím místě družstvo Novosedly s časem 17,28 s. Družstvo Úherec skončilo s časem 17:84 s na šestém místě. 
Všem vítězným družstvům gratulujeme.
Na závěr bych chtěl poděkovat Sboru dobrovolných hasičů v Úhercích za organizaci závěrečného kola Západočeské hasičské ligy a také všem sponzorům této akce včetně Obce Úherce.