Pouť 2015

Tradice jsou od toho, aby se dodržovaly a v Obci Úherce jednou z takových tradic je otevření zábavných podniků lidové technické zábavy pod vedením pana Vlastimila Lagrona st. dětem z Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch. A oč se vlastně jedná? 
V Obci Úherce se koná první jarní pouť v Plzeňském kraji, která tento rok vyšla na termín 21. a 22. března 2015.
Tou tradicí je, že pouťové atrakce se roztočí již v pátek právě pro děti z Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch a to zcela zdarma.
Odměnou pro pořadatele a majitele zábavných podniků za uspořádání této akce pro děti je bezelstný smích a radost dětí, které ve svém životě neměly zrovna moc štěstí. Pro děti je to pak neopakovatelný zážitek.
Po dvou a půl hodinovém ježdění, točení a řádění všechny děti Obec Úherce pohostila pouťovými koláči a čajem v Kulturním domě Úherce. 
Pro zpestření Josefské pouti se ještě v pátek v Ponorka klubu Úherce odehrál pouťový šipkový turnaj, v sobotu pak v Kulturním domě Úherce proběhl pouťový bigbít kapely KOHN rock from Pilsen. Po oba dny se návštěvníci poutě mohli podívat do kostela sv. Josefa a zjistit postup prací při opravách této kulturní památky a zájem byl veliký.